احترام گذاشتن خودکشی دانشگاه مازندران

احترام گذاشتن: خودکشی دانشگاه مازندران اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عطش پولدارها جهت نفت زنده می‌شود

یک دهه تلاش‌های صورت گرفته جهت کم کردن مصرف نفت در کشورهای صنعتی در خطر معکوس شدن هست، لیکن قیمت‌های پایین سوخت، تقاضا را اوج برده و رانندگان را متقاضی خودروهای

عطش پولدارها جهت نفت زنده می‌شود

عطش پولدارها جهت نفت زنده می شود

عبارات مهم : انرژی

یک دهه تلاش های صورت گرفته جهت کم کردن مصرف نفت در کشورهای صنعتی در خطر معکوس شدن هست، لیکن قیمت های پایین سوخت، تقاضا را اوج برده و رانندگان را متقاضی خودروهای بزرگ پرمصرف کرده است.

به گزارش ایسنا، آمار آژانس بین المللی انرژی و سایر موسسات آینده نگری کننده نشان می دهد تقاضای نفت شرکت توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) که در فاصله سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ کم کردن پیدا کرده بود، در مدت سه سال گذشته بعد از این که قیمت های هر بشکه نفت از بالای ۱۰۰ دلار به حدود ۵۵ دلار کنونی سقوط کرد، به سرعت رشد کرده است.

عطش پولدارها جهت نفت زنده می‌شود

اگر این روند ادامه پیدا کند حدود ۶۲ درصد کم کردن مصرف نفت شرکت توسعه و همکاری اقتصادی از سال ۲۰۰۸، با وجود این که دولت ها بهره وری سوخت، ریشه کنی آلودگی هوا و کم کردن اتکا به نفت خارجی را نشانه گرفته اند، تا آخر سال آینده معکوس خواهد شد.

استفاده قابل توجه نفت در دنیا توسعه یافته که سال ها انتظار می رفت کم کردن پیدا کند، راجع به زمانی که تقاضای جهانی جهت نفت به اوج خود خواهد رسید، ابهام ایجاد کرده هست. بعضی از شرکت های انرژی مشمول بر رویال داچ شل آینده نگری کرده بودند این مناسبت تا دهه آینده ممکن است رخ دهد.

یک دهه تلاش‌های صورت گرفته جهت کم کردن مصرف نفت در کشورهای صنعتی در خطر معکوس شدن هست، لیکن قیمت‌های پایین سوخت، تقاضا را اوج برده و رانندگان را متقاضی خودروهای

به گفته کازوکوگلو، مدیر تقاضای نفت در شرکت مشاوره انرژی FGE، تردیدی وجود ندارد که دوره قیمت های پایین نفت، روند گذار انرژی را کند کرده است و اگر نفت خام در قیمت کنونی باقی بماند، کم کردن تقاضای ساختاری که همه در انتظار آن هستند دچار تاخیر بیشتری خواهد شد.

مصرف نفت در شرکت توسعه و همکاری اقتصادی در سال ۲۰۰۵ به ۵۰.۴ میلیون بشکه در روز رسیده بود، ولی تا سال ۲۰۱۴ که قیمت های اوج میزان مصرف را محدود کرد، حدود ۱۰ درصد کم کردن پیدا کرد. طبق آمار آژانس بین المللی انرژی، از آن وقت تقاضا در این کشورهای ثروتمند با روند هر سال حدود ۴۰۰ هزار بشکه در روز رشد کرده و آینده نگری می شود سال آینده به ۴۷.۴ میلیون بشکه در روز بالغ شود. این رقم آینده نگری شده است یک دهه پیش از این که نفت به رکورد حدود ۱۵۰ دلار در هر بشکه افزایش کند و باعث شود دولت ها به بهره وری سوخت اولویت دهند، مشاهده شده است بود.

به گفته مایکل کوهن، تحلیلگر انرژی در شرکت بارکلیز، اگرچه تقاضا به همراه رشد اقتصادی گسترده در آمریکای شمالی و اروپا رشد می کند، ولی قیمت های پایین با تاثیرگذاری بر واکنش‌ها مصرف کننده، بزرگ ترین نقش را در این عوض کردن میزان مصرف داشتند. اصلاح مستمری که در چند سال اخیر در بهره وری سوخت خودروها مشاهده شده است بود، تا حد زیادی متوقف شده است هست. اگرچه همه رانندگان خودروی شاسی بلند خریداری نمی کنند، ولی مطمئنا خودروهای کم مصرفی که ممکن بود در دوران نفت ۱۰۰ دلاری گزینش کنند را خریداری نمی کنند.

عطش پولدارها جهت نفت زنده می‌شود

در حالی که روند انتشار آلایندگی جهانی ثابت مانده هست، مصرف روزافزون نفت تهدیدی بالقوه جهت معکوس شدن این روند به شمار می رود.

بر اساس گزارش شرکت مشاوره FGE، در نیمه اول سال ۲۰۱۷ در برابر هر خودروی برقی جدیدی که در آمریکا وارد بزرگراه شد، آمریکایی ها ۶۰ شاسی بلند پرمصرف خریداری کردند. در چین این نسبت ۳۰ شاسی بلند تازه در برابر هر خودروی برقی و در اروپا این نسبت ۲۵ دستگاه بود.

یک دهه تلاش‌های صورت گرفته جهت کم کردن مصرف نفت در کشورهای صنعتی در خطر معکوس شدن هست، لیکن قیمت‌های پایین سوخت، تقاضا را اوج برده و رانندگان را متقاضی خودروهای

تونی هیوارد، مدیر عامل وقت شرکت بی پی در سال ۲۰۰۹ آینده نگری کرده بود تقاضا جهت بنزین در آمریکا هرگز به اوجی که در سال پیش از افزایش نفت به ۱۵۰ دلار مشاهده شده است بود، نخواهد برگشت ولی اوت امسال وزارت انرژی آمریکا برآورد کرد تقاضای بنزین به رکورد تازه ۹.۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

البته جهت تولیدکنندگان و پالایشگاه های نفت تقاضای نیرومند تر به منزله رونق زیاد هست. پالایشگاه های نفت در شتاب هستند تا اشباع نفت را به تقاضای بالاتر جهت سوخت ها تبدیل کرده و حاشیه سود خود را زیاد کردن دهند.

عطش پولدارها جهت نفت زنده می‌شود

بر اساس گزارش فایننشیال تایمز، بعضی از گروه های مدافع محیط زیست می گویند دولت ها باید در دوره قیمت های پایین تر نفت، به منظور مقابله با تاثیر منفی زیاد کردن استفاده از نفت، مالیات خرده فروشی بالاتر در پمپ بنزین ها معرفی کنند، ولی سایرین نسبتا خوش بین بوده و معتقدند این اصلاح احتمالا موقتی خواهد بود.

واژه های کلیدی: انرژی | همکاری | اقتصادی | سال آینده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs