احترام گذاشتن خودکشی دانشگاه مازندران

احترام گذاشتن: خودکشی دانشگاه مازندران اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اطمینان داشتم «ساعد سهیلی» از بعد این نقش بر می آید / کارگردان فیلم ماهورا

کارگردان فیلم «ماهورا» در گفت‌وگو با «سینما دو» راجع به ویژگی‌های این فیلم و پرداخت به قوم عرب، استفاده از ساعد سهیلی جهت نقش مهم و داریوش ارجمند در نقش قاچاقچی

اطمینان داشتم «ساعد سهیلی» از بعد این نقش بر می آید / کارگردان فیلم ماهورا

کارگردان فیلم ماهورا: اطمینان داشتم «ساعد سهیلی» از بعد این نقش بر می آید

عبارات مهم : استعداد

کارگردان فیلم «ماهورا» در گفت وگو با «سینما دو» راجع به شاخصه های این فیلم و پرداخت به قوم عرب، استفاده از ساعد سهیلی جهت نقش مهم و داریوش ارجمند در نقش قاچاقچی و کم شدن تعداد فیلمهای جشنواره سخن گفت.

به گزارش خبرآنلاین، حمید زرگرنژاد کارگردان سینما در گفت وگو با «سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا راجع به فیلم «ماهورا» توضیح داد: قصه فیلم در خصوص روستایی است که شخصیتی ملقب به امیر را در خود جای داده هست. امیر یک قاچاقچی است که البته به اقتضاء جغرافیا و شرایط به این کار رو آورده هست. امیر همچنین یک شکارچی منزوی است لیکن ماجرایی را گذرانده که دچار یک بحران معنوی یا عشقی شده است هست. در همان بحبوحه روزهای نخست جنگ، با ورود به این دِه به عنوان مهمان باعث می شود هم خودش و هم دِه وارد یک چالش شوند.

فیلم سینمایی «روز سوم» از روی مستند من ساخته شده است بود
او در ادامه با اشاره به فیلم سینمایی «روز سوم» گفت: مستند فیلم «روز سوم» که به وسیله محمد حسین لطیفی ساخته شد، به وسیله بنده پیش از آن ساخته شده است بود. قبلا هم فیلم های دیگری از روی مستندهایی که ساخته ام ساخته شده است بودند و «روز سوم»، سومین فیلم از این دست بود.

کارگردان فیلم «ماهورا» راجع به اینکه آیا این فیلم، یک اثر دفاع مقدس هست، اظهار کرد: اینکه گفته شود «ماهورا» صرفا یک فیلم با عنوان دفاع مقدس هست، صحیح نیست. «ماهورا» در واقع مانند کمربندی به دور زندگی مردم هست؛ زیاد به زندگی، سنت ها و همچنین باورهای قوم عزیز عرب که نماینده ای از اقوام ایرانیان هستند، پرداختیم. جنگ مانند یک پدیده شوم وارد زندگی آنها می شود و مردم نیز با آن مقابله می کنند. ضمن اینکه از عملیات و حاجی های معروف فیلم های دفاع مقدس و یگان های نظامی در این فیلم خبری نیست.

اطمینان داشتم ساعد سهیلی از بعد این نقش برمی آید
وی راجع به بازی بازیگر فیلم ساعد سهیلی در نقش یک قاچاقچی در سال ۵۹ عنوان کرد: خیلی ها در این مورد تردید داشتند ولی من اطمینان داشتم وی از عهده این نقش بر می آید. بازیگرها هر لحظه تمرین زیادی جهت نقش می کنند ولی یک جعبه جادویی را جهت خودشان نگه می دارند تا در سر صحنه رو کنند و ساعد از آن دست بازیگرها هست. او در تمرین ها تمام انرژی خودش را نمی گذاشت و جهت اینکه همه را غافلگیر کند، بازی خودش را در سر صحنه فیلم به نمایش می گذاشت.

زرگرنژاد همچنین راجع به نقش داریوش ارجمند اظهار کرد: رسیدن به نقش ارجمند دور از تصور نیست؛ ارجمند با هیبت دشداشه و چفیه در «ناخدا خورشید» پیش از این در سینمای کشور عزیزمان ایران ظاهر شده است است و حالا او می خواهد قاچاقی باشد.

کاهش تعداد فیلم ها، جشنواره را به استانداردها نزدیک کرده است
این فیلمساز سینمای کشور عزیزمان ایران راجع به کم شدن تعداد فیلم های جشنواره فیلم فجر گفت: به عنوان کسی که در این جشنواره فیلم دارم، اظهار نظر در این باره شاید خیلی خوب نباشد، ولی حقیقت آن است که کم کردن تعداد فیلم ها، جشنواره را به استانداردها نزدیک کرده است و از شو بودن و حواشی زیاد دور شده است است و طبیعتا بار کیفی آن زیاد کردن پیدا کرده است.

وی همچنین راجع به جنبه منفی کم کردن تعداد فیلم های جشنواره نیز تصریح کرد: تنها لطمه ای که ممکن است در این زمینه به جشنواره وارد شده است باشد این است که متاسفانه با از بین بردن بخش نگاه نو، استعدادهایی را که به عنوان فیلم اولی حضور دارند کمتر کشف کنیم که امیدوار هستم راجع به این مسئله فکری شود.

«سینما دو» با اجرا و سردبیری حامد عنقا در شبهای برگزاری جشنواره فیلم فجر هر شب ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می رود.

اطمینان داشتم «ساعد سهیلی» از بعد این نقش بر می آید / کارگردان فیلم ماهورا

واژه های کلیدی: استعداد | استعداد | جشنواره | جشنواره فیلم | داریوش ارجمند | کارگردان فیلم | کارگردان سینما | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs